50 Lat Pożycia Małżeńskiego - Uroczyste wręczenie Medali nadanych przez Prezydenta RP Andrzeja Dudę

50 Lat Pożycia Małżeńskiego - Uroczyste wręczenie Medali nadanych przez Prezydenta RP  Andrzeja Dudę

W dniu 26 października 2022 roku w sali posiedzeń Urzędu Miejskiego w Małomicach odbyła się uroczystość wręczenia przyznanych przez Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej  Pana Andrzeja Dudę  Medali  za Długoletnie Pożycie Małżeńskie. W imieniu Prezydenta RP medale dostojnym Jubilatom  wręczyła  Burmistrz Małomic Pani Małgorzata Sendecka.  Burmistrz pogratulowała odznaczonym otrzymanych medali  jak również złożyła im oraz życzenia  zdrowiu i satysfakcji ze wspólnego życia. W słowach skierowanych do nich Burmistrz podkreśliła, że warunkiem długoletniego pożycia małżeńskiego jest wzajemne zrozumienie, zdolność do kompromisów i otwarcie na potrzeby drugiego z małżonków. Nie bez znaczeni a jest również zdolność do rozwiązywania pojawiających się w trakcie wspólnego życia  konfliktów, a więc umiejętności której coraz częściej brakuje młodym małżonkom.

Odznaczonym  wraz z medalami wręczono legitymacje poświadczające przyznanie medalu.

Tym razem wyróżnionych medalem Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej zostało 5 par z terenu naszej Gminy. Były to pary, które związek małżeński zawierały w 1972 roku.

Państwo   Helena i Andrzej Hamera;

Państwo  Barbara i Stanisław Krawczyk;

Państwo   Krystyna i Władysław Kucharscy;

Państwo   Janina i Adam Stempniewicz;

Państwo  Wacława i Tadeusz Wróbel.

Uroczystość była okazją  do wzniesienia toastu za zdrowie „par” i chwili rozmowy przy kawie i cieście  o przebytej przez Jubilatów drodze, o okolicznościach w których skrzyżowały się ich drogi życiowe i w jaki sposób trafili do Gminy Małomice.     

Szanownym Jubilatom serdecznie gratulujemy pięknego Jubileuszu, składamy najserdeczniejsze życzenia zdrowia, dużo sił, radości i energii w wspólnej wędrówce przez życie.